LU pētniecības darba rezultātā radušies identificējamie un aizsargājamie intelektuālā īpašuma veidi ir šādi:

Patents – valsts piešķirtas izņēmuma tiesības uz izgudrojumu (ierīci, vielu, paņēmienu vai bioloģisku materiālu), kas ir jauns, kuram piemīt izgudrojuma līmenis un kuru var rūpnieciski izmantot.

Zinātība - praktiskas informācijas kopums, kas nav vispārzināms vai viegli pieejams, ir aprakstīts pietiekami vispusīgi un ir svarīgs un noderīgs tiešai vai netiešai izmantošanai.

Augu šķirne – kultūraugu kopums, kas botāniskā taksona (botāniskās sistemātikas) robežās ierindota pēdējā vietā neatkarīgi no tā, vai ir pilnībā ievērotas selekcionāra tiesību piešķiršanas prasības. To var definēt kā genotipu vai genotipu kombināciju raksturojošu izpausmi, kā kopumu, kas no jebkura cita augu kopuma atšķiras vismaz ar vienu izteiktu īpašību. Šķirne tiek uzskatīta par vienību, kura pavairojot paliek nemainīga.

Preču zīme – apzīmējums, ko izmanto, lai atšķirtu vienas personas preces vai pakalpojumus no citu personu precēm vai pakalpojumiem.

Dizainparaugs – izstrādājuma vai tā daļas ārējais veidols, kas izriet no izstrādājuma vai tā rotājuma (ornamenta) īpatnībām, it sevišķi no līniju, apveida, krāsu, formas, virsmas struktūras vai izmantoto materiālu īpatnībām.

LU ir apstiprināti noteikumi, kas reglamentē intelektuālā īpašuma tiesību pārvaldību un detalizētāk nosaka intelektuālā īpašuma identificēšanas, izvērtēšanas, reģistrēšanas un uzturēšanas kārtību: