Direktors

Dr. sc. ing. Edvīns Karnītis

Profesors, Starptautiskā informatizācijas akadēmija;
Goda doktors (Dr. h. c.), Latvijas Zinātņu akadēmija;
Privātdocents, Latvijas Universitāte.

LPSR ZA Elektronikas un skaitļošanas tehnikas institūta zināšanu un tehnoloģiju pārneses nodaļas vadītājs, tās sastāvā tehnoloģiskā laboratorija, darbnīcas, konstruktoru birojs, eksperimentālā ražošana. 

Latvijas attīstības procesu un aspektu analīze un modelēšana, stratēģisko dokumentu (Latvijas izaugsmes modelis, Nacionālās attīstības plāni, Nacionālā programma “Informātika”, Nacionālās inovācijas sistēmas pilnveidošanas programma,  Valsts konkurētspējas un Valsts digitālās transformācijas aspektu analīzes, u.c.)  izstrādes autors un/vai darba grupu vadītājs. 

10 PSRS autorapliecības, vairāk nekā 220 zinātniskās, analītiskās un tehniskās publikācijas.

Atzinības krusta komandieris.

Vadošā eksperte

Kristīne Čapase Jastržembska

Profesionālā izglītība – Starptautiskā Intelektuālā īpašuma mācību centra (CEIPI) un Eiropas patentu institūta (EPI) intelektuālā īpašuma apmācību kurss Eiropas patentu tiesībās; Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) stipendiāte intelektuālā īpašuma aktīvu komercializācijas vadībā; LifeArc AUTM stipendiāte tehnoloģiju pārneses apmācību programmā.

Profesionālā kompetence – Horizon IP Scan intelektuālā īpašuma eksperte ES finansēto pētījumu atbalstā. Vairāk nekā 15 gadu pieredze intelektuālā īpašuma jomā, strādājot privātajā un valsts sektorā, īpaši specializējoties:

  • patentu pieteikumu sagatavošanā, iesniegšanā un virzīšanā dažādās jurisdikcijās;
  • stratēģisku, starpjurisdikciju intelektuālā īpašuma konsultāciju sniegšanā sarežģītiem patentu portfeļiem;
  • konsultācijās par patentu spēkā esamību un pārkāpumiem;
  • patentbrīvības atzinumu sniegšanā;
  • intelektuālā īpašuma portfeļa un komerciālā potenciāla izvērtēšanā.
 

Vadošais eksperts

Inženierzinātņu maģistra grādu materiālzinātnēs papildinājis Eiropas Zinātnes un tehnoloģiju pārneses asociācijas (ASTP) apmācības kursā tehnoloģiju pārnesē un sadarbībā, kā arī AFW Bad Harzburg Biznesa akadēmijas (AWF) organizētajās nodarbībās projektu vadībā.

Profesionālā kompetence – vairāk nekā 17 gadu pieredze uzņēmējdarbībā, specializējoties:

  • radīto zināšanu un tehnoloģiju valorizācijā;
  • intelektuālā īpašuma sagatavošanā valorizācijas procesam;
  • ārējās komunikācijā un sadarbības veidošanā, reklāmā un mārketingā;
  • procesu vadībā un atsekošanā (tracking).

Izstrādājis LU intelektuālā īpašuma tiešsaistes izsoles procedūru un implementējis to MS Teams vidē.

 

Vadošā eksperte

Iveta Ozoliņa

Profesionālais maģistrs uzņēmējdarbības vadībā (MBA). Papildinājusi profesionālās zināšanas, t.sk. par inovācijas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības jautājumiem, vairākās starptautiskās pieredzes apmaiņas programmās.

Vairāk nekā 20 gadu pieredze un ekspertīze inovatīvas ekonomikas politikas un stratēģiskās plānošanas jomās:

  • Ekonomikas ministrijā sadarbībā ar uzņēmēju organizācijām veidojot politiku un nodrošinot atbalsta instrumentu izstrādi un pieejamību inovatīvas uzņēmējdarbības un produktu eksporta atbalstam.
  • Pārresoru koordinācijas centrā piedaloties Latvijas Nacionālās attīstības plānu izstrādē un attīstības plānošanas sistēmas reformas veikšanā, kā arī dažādu starpnozaru sadarbības projektu īstenošanā, t.sk., koordinējot aktivitātes uzņēmēju sadarbības veicināšanai ar zinātniekiem.
 

Vadošā eksperte

Elīna Petrovska

ASV Valsts departamenta stipendijas ietvaros studējusi Monmouth University. Ieguvusi vairākus ārvalstu grantus izglītībā, apmācībās un pētniecībā; Technopolis Group “HEInnovate” apmācībām par augstākās izglītības iestāžu sadarbības saiknes nostiprināšanu ar uzņēmējdarbību; OECD OPSI "Innovation in Government "Step, Leaps, Bounds”.

Vairāk nekā 17 gadu pieredze un kompetence izglītības, zinātnes un inovācijas plānošanas un rīcībpolitikas jomās:

  • Izglītības un zinātnes ministrijā koordinējusi izglītības un zinātnes politikas formulēšanu, plānošanas dokumentu izstrādi un ieviešanu, rezultātu analīzi un izvērtējumu; pārstāvējusi ministriju ANO tematiskajās debatēs par Tūkstošgades attīstības mērķiem;
  • Pārresoru koordinācijas centrā nodarbojusies ar aktuāliem jautājumiem izglītības, zinātnes un inovācijas jomā, piedalījusies vairāku Nacionālo attīstības plānu un citu stratēģisko dokumentu attīstībā un aktivitāšu izstrādē.